ZSCKU w Wolborzu

im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ZSCKU w wolborzu
odwiedź naszą szkołę!
ZSCKU w wolborzu
Zapraszamy do naszej szkoły!
ZSCKU w wolborzu
Przyjdź i zobacz!

Ważne informacje!

                                                                                                                                

Serdecznie Zapraszamy

Na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Msza Święta  w kościele św. Mikołaja w Wolborzu o godz. 8:15

 O godz. 9:30 zapraszamy do ZSCKU Wolbórz

Inauguracyjne Forum Młodzieży

W dniu 11 czerwca 2019r. odbyło się I Forum Młodzieży Powiatu Piotrkowskiego. W czasie inauguracyjnego spotkania, które poprowadził opiekun Forum – Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego Dariusz Magacz, wspólnie ze Starostą Powiatu Piotrkowskiego Piotrem Wojtysiakiem, wręczył akt powołania. W tej uczniowskiej radzie zasiedli reprezentanci wszystkich 5 szkół, prowadzonych przez powiat. Z ramienia naszej szkoły akty powołania odebrali:

  • Urszula Krawiec – uczennica kl. I Technikum hodowli koni,
  • Jakub Kobus – uczeń klasy II Technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki,
  • Mateusz Skoneczny – uczeń klasy III Technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

Kolejne posiedzenie Forum odbędzie się jesienią.

Ogólnopolski Przegląd Zespołów Ludowych i Stołów Regionalnych w Wolborzu

W dniu 6 lipca 2019r. w pięknych okolicznościach parku w Zespole Szkół CKU w Wolborzu odbył się I Piknik Ludowy, zorganizowany przez Fundację 150 lat KGW, Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim, Urząd Miejski w Wolborzu oraz Wolborskie Centrum Kultury.

 

Podczas Pikniku odbył się Ogólnopolski Przegląd Zespołów Ludowych i Stołów Regionalnych. Zaprezentowano najpiękniejsze pieśni, stroje i zwyczaje naszych małych ojczyzn. Na stołach królowały tradycyjne, regionalne potrawy. Podczas dnia kultury ludowej odbył się także Powiatowy Przegląd Twórców Ludowych. Udział w nim wzięło 11 twórców
z powiatu piotrkowskiego, którzy prezentowali rękodzieło artystyczne.

 

Podczas Pikniku nie zabrakło stoisko promocyjnego gospodarzy, tj. Zespołu Szkół CKU
w Wolborzu.

 

Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali nagrody Starosty Powiatu Piotrkowskiego, które wręczył wicestarosta Dariusz Magacz.

Kolonie patchworkowe w Zespole Szkół CKU w Wolborzu

W dniach 29 czerwca – 6 lipca 2019r. gościliśmy w naszej szkole członków Stowarzyszenia Polskiego Patchworku. W trakcie tygodniowego pobytu pięćdziesiąt uczestniczek „kolonii” brało udział w kursach i szkoleniach prowadzonych przez członkinie Stowarzyszenia, a także szyły własne projekty. Powstało wiele magicznych, przepięknych patchorkowych dzieł sztuki, które wzbudziły prawdziwy zachwyt wśród przyglądających się codziennej pracy naszych „kolonistek”.

 

5 lipca 2019r. odbył się wernisaż wystawy „Biało – czerwona”. W związku z obchodzonym
w roku 2018 stuleciem niepodległości, Stowarzyszenie umożliwiło polskim quilterkom przyłączenie się do świętowania tej pięknej rocznicy na własny, patchorkowy sposób. Zaproszono członków Stowarzyszenia do udziału w konkursie, na którym można było uszyć quilt w polskich barwach narodowych – bieli i czerwieni. Można było użyć wyłącznie tkanin w różnych odcieniach tych barw. W efekcie powstało ponad 60 prac w kategorii prac małych
i dużych.

 

Wystawa w murach naszej szkoły będzie gościła do 27 lipca. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia!

Wolne miejsca

ZSCKU w Wolborzu posiada wolne miejsca na kierunku:

technik hodowca koni

technik mechanizacji rolnictwa i agrotoniki

technik logistyk

technik informatyk

technik pojazdów samochodowych

ZAPRASZAMY

 

Wykaz podręczników na rok szkolny 2019/2020

Wykaz podręczników do pobrania ze strony poniżej:

Wykaz podręczników dla klasy 1

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Wielki sukces literacki!

W minioną środę, 12 czerwca, gościliśmy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 w Łodzi, gdzie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w 23 Przeglądzie Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych województwa łódzkiego.  Uczennica klasy I technik hodowca koni Ganda Reszka zajęła I miejsce w kategorii proza za opowiadanie I need you my Loser.

Przegląd Twórczości Artystycznej odbywa się od 1996 roku i dotyczy uczniów szkół województwa łódzkiego kształcących w różnorodnych zawodach w formie technikum i obecnej szkoły branżowej.  W bieżącym roku szkolnym obejmował cztery kategorie: proza, poezja, malarstwo i fotografia. Ganda Reszka pokonała kilkadziesiąt opowiadań nadesłanych przez najczęściej starszych od niej uczestników i zajęła I miejsce.  Podczas uroczystej gali pokonując stres dotyczący wystąpień publicznych Ganda odczytała fragment swojego opowiadania. Zaprezentowała się znakomicie przed zgromadzoną publicznością, wśród której znaleźli się nie tylko uczestnicy przeglądu wraz z opiekunami, ale także obejmujący honorowy patronat nad konkursem przedstawiciele Wojewody Łódzkiego, Prezydenta Miasta Łodzi, Łódzkiego Kuratora Oświaty,  Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole i Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Zwyciężczyni przeglądu Ganda Reszka, którą opiekowała się p. Edyta Cieślak,  nie tylko pisze opowiadania, ale także pięknie rysuje, bierze udział w organizowanych w szkole warsztatach plastycznych, wchodzi w skład  reprezentacji naszej szkoły w piłkę siatkową, pasjonuje się końmi i jeździectwem. Swoją przygodę z literaturą rozpoczęła jeszcze w gimnazjum publikując opowiadania w Internecie w aplikacji Wattpad, co obecnie zaowocowało zdobyciem pierwszego miejsca w konkursie literackim.  Jak sama przyznaje, chce kontynuować swoją działalność artystyczną, na co bardzo liczymy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów☺☺☺.

Metoda batiku na warsztatach plastycznych

17 maja tego roku, podczas drugiego Dnia Otwartych Drzwi, w pracowni nr 26 na lekcjach wiedzy o kulturze i języka polskiego odbyły się kolejne warsztaty plastyczne. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy I technik hodowli koni oraz klasy III technik logistyk i technik hodowli koni, którzy są wyjątkowo uzdolnieni plastycznie i chętni do prac artystycznych.

W związku z trwającą pełnią wiosny uczennice i uczniowie mieli za zadanie narysować wiosenną łąkę. Tym razem uczyli się dość trudnej i skomplikowanej techniki batiku. Karton został przez nich pokryty pastelami olejnymi w różnych, najczęściej optymistycznych kolorach. Następnym etapem pracy było pomalowanie go czarną farbą. Ostatnie zadanie obejmowało wydrapywanie, gdzie właściwe zastosowanie znalazł precyzyjny rysunek, a kolorowa łąka stopniowo wyłania się z czarnego tła. Na uwagę zasługuje również, że jedna z uczennic zamiast łąki stworzyła obraz trąby powietrznej, ale są to nieprzewidziane efekty procesu twórczego, który, jak wiadomo, nie ma nic wspólnego z racjonalizmem. Efekty pracy uczniów są fascynujące i jednocześnie zaskakujące.

Wystawa prac pojawi się przed pracownią nr 26 w początkach czerwca. Zapraszamy do oglądania!

Kultura słowiańska na lekcjach wok

W miniony piątek, tj. 17 maja na zajęciach wiedzy o kulturze w klasie I technik hodowli koni i technik hotelarstwa odbyła się finalizacja interdyscyplinarnego projektu edukacyjnego.
Uczennice klasy pierwszej technik hodowli koni na zajęciach wiedzy o kulturze pracowały metodą projektu realizując wybrany przez siebie temat z zakresu podstawy programowej tego przedmiotu. Oliwia Baka, Maja Chmielewska i Ula Krawiec wybrały temat Kultura słowiańska i pracowały nad nim od końca września podpisując stosowny kontrakt z nauczycielem (p. Edytą Cieślak), przygotowując plan wystąpienia, szczegółowy scenariusz zajęć, wskazując wykorzystaną bibliografię spoza podstawy programowej, opracowując różnorodne formy prezentacji, aby przybliżyć koleżankom i kolegom kulturę Słowian, która powinna być nam przecież bliska. Zgodnie z własną wyobraźnią i źródłami historycznymi uczennice przygotowały stroje, w których wystąpiły, opracowały prezentację multimedialną, nagrały krótkie filmy propagujące filary kultury słowiańskiej, a także zadbały o rozrywkę dla publiczności, którą byli uczniowie klasy II technik informatyk i technik hodowli koni – quiz z nagrodami.
Wystąpienie uczennic było przyjęte niezwykle ciepło i z wielkim zaciekawieniem, poszerzyło wiedzę publiczności na temat ciekawej kultury słowiańskiej, a uczennicom pozwoliło sprawdzić się w nowej roli i rozwinąć swoje umiejętności oratorskie, aktorskie i dydaktyczne
Serdecznie zapraszamy do oglądania fotorelacji z projektu!

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna:

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE :

– liceum europejskie

– liceum turystyczno-krajoznawcze

 

TECHNIKUM:

– technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

– technik mechanik ( specjalność: spawalnictwo)

– technik pojazdów samochodowych

– technik hodowca koni

– technik hotelarstwa

– technik informatyk

– technik logistyk

– technik analityk

– technik technologii żywności

– technik pszczelarz

– technik urządzeń i systemów energetyki  odnawialnej

 

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA:

-mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych

– mechanik pojazdów samochodowych

– ślusarz
– operator obrabiarek skrawających

– magazynier- logistyk

– operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego

– kierowca mechanik

– mechanik motocyklowy

– pszczelarz

 

 

 

Zespół Szkół CKU w Wolborzu oferuje:

– miejsce w internacie z pełnym wyżywieniem

–  odbywanie praktyk zagranicznych

–  udział w projektach unijnych

–  możliwość rozwoju uzdolnień artystycznych

 

 

Adres strony systemu rekrutacji:  https://lodzkie.edu.com.pl

New Holland

W ramach projektu „Stawiam na kwalifikacje II” szkoła w Wolborzu pozyskała sprzęt do nauki agrotroniki. Są to:

  • Ciągnik rolniczy New Holland TD 5.85 wyposażony w niezbędne usprzętowienie do precyzyjnego sterowania maszynami rolniczymi za pomocą sygnału nawigacji GPS. Intuicyjny wyświetlacz PLM znajdujący się w kabinie pozwala operatorowi w łatwy sposób przeglądać najważniejsze parametry maszyny i komunikować się z gospodarstwem. Łatwy w obsłudze portal internetowy umożliwia skuteczne zarządzanie wszystkimi danymi, pozwalając na podejmowanie szybkich decyzji w oparciu o otrzymywane na bieżąco informacje. Rozwiązanie to pozwala na jednoczesną kontrole wszystkich parametrów maszyny, włączając w to prowadzenie, a także najbardziej zaawansowane funkcje mapowania plonów i wilgotności.
  • Opryskiwacz polowy zawieszany Krukowiak Heros doposażony w komputer Bravo 400S wraz z odbiornikiem sygnału GPS, dzięki czemu możliwe jest automatyczne sterowanie opryskiwaczem. Najważniejsze funkcje komputera opryskiwacza to elektryczne włączanie i wyłączanie głowic w momencie nałożenie się powierzchni opryskiwanej na opryskaną, tryb prowadzenia równoległy, sygnalizowanie momentów skrętu, wizualizacja wykonanej pracy oraz sterowanie hydrauliką olejową opryskiwacza
  • Kolumna demonstracyjna pozwalająca na uruchomienie monitora PLM wraz z komputerem, anteną GPS i kierownicą interaktywną w sali lekcyjnej. Oprogramowanie polskojęzyczne umożliwia analizę mapy plonów, map zasobności gleby, tworzenie linii przejazdowych oraz tworzenie map aplikacyjnych.

W najbliższym czasie planowane jest pozyskanie nowych środków w ramach funduszy unijnych na zakup kolejnych maszyn rolniczych w celu skompletowania stanowisk do praktycznej nauki zawodu technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

Spotkanie z terapeutą

W ramach działań profilaktycznych podejmowanych  w naszej szkole w dniu 5 kwietnia 2019r. zostały zorganizowane warsztaty terapeutyczne dla młodzieży. Spotkania z uczniami prowadził p. Tomasz Bilicki – prezes Fundacji Innopolis w Łodzi. Podczas warsztatów omówione zostały pozytywne zasoby współczesnych nastolatków oraz zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży. Terapeuta przedstawił
i wyjaśnił również zjawisko cyberprzemocy. Ponadto uczniowie mieli możliwość wymiany doświadczeń oraz konsultacji z terapeutą.

ZS CKU w Wolborzu – stawiamy na kwalifikacje

Ostatnie lata polskiej edukacji to praca nad poprawą jakości kształcenia zawodowego, postawieniem go na takim poziomie, który zachęci młodych ludzi do kontynuowania nauki właśnie w szkołach kształcących wykwalifikowanych fachowców. Do takich szkół należy           ZS CKU w Wolborzu. Placówka od lat pozyskuje fundusze zewnętrzne, które przyczyniają się do podniesienia poziomu i uatrakcyjnienia kształcenia zawodowego. Aktualnie, od           stycznia 2019 roku, w ZS CKU w Wolborzu realizowany jest projekt „Stawiam na kwalifikacje III”, współfinansowany ze środków EFS – Oś Priorytetowa XI „Edukacja. Kwalifikacje. Umiejętności.”, Poddziałanie XI.3.1 „Kształcenie zawodowe” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020. W trakcie trwania projektu 65 uczniów i 8 nauczycieli podniesie swoje kompetencje  i zdobędzie dodatkowe kwalifikacje. Uczniowie uczestniczyć będą w zajęciach pozalekcyjnych, kursach, szkoleniach, wyjazdach branżowych, odbywać będą staże u pracodawców.  Nauczyciele ukończą szkolenia i studia podyplomowe. Ponadto szkoła pozyska wyspecjalizowany, nowoczesny sprzęt rolniczy niezbędny do prowadzenia zajęć praktycznych na odpowiednio wysokim poziomie. Całkowita wartość projektu to kwota 806 725,00 złotych. Projekt będzie realizowany przez 2 lata.

Akcja Honorowego Oddawania Krwi w Zespole Szkół CKU w Wolborzu

„Łączy nas krew, która ratuje życie”– pod takim hasłem w dniu 13 marca 2019r. odbyła się w naszej szkole, kolejny raz w tym roku szkolnym, akcja Honorowego Oddawania Krwi. Akcję zorganizowała pani Agnieszka Olejnik przy ścisłej współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

Głównymi bohaterami tego dnia byli jednak uczniowie naszej szkoły, którzy ponownie w dużej liczbie zareagowali na apel o przyłączenie się do zbiórki krwi.

Wiedząc, jak każda kropla oddanej krwi jest cenna dziękujemy wszystkim, którzy mieli chęć i odwagę, aby przyłączyć się do tej wspaniałej inicjatywy.

Warsztaty międzyszkolne „Z nami zdobędziesz Olimp…”

W dniu 12 marca 2019r. w Zespole Szkół CKU w Wolborzu odbyła się kolejna edycja międzyszkolnych zajęć warsztatowych z cyklu „Wiosną malowane…”. Tegoroczne warsztaty odbyły się pod hasłem „Z nami zdobędziesz Olimp…”. W spotkaniu, jak co roku, wzięli udział uczniowie klas trzecich z zaprzyjaźnionych gimnazjów oraz po raz pierwszy ósmoklasiści ze szkół podstawowych. Do wspólnej edukacji i zabawy z młodzieżą ZS CKU w Wolborzu zostali zaproszeni uczniowie Zespołu Szkół w Wiadernie, Szkoły Podstawowej nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim, Szkoły Podstawowej w Komornikach oraz Gimnazjum Publicznego w Wolborzu wraz z opiekunami.

Zaproszonych gości powitał dyrektor Zespołu Szkół CKU w Wolborzu, p. Sławomir Przybył, życząc przyjemnego pobytu w szkole i ciekawych wrażeń.

Podczas tegorocznych warsztatów młodzież uczestniczyła w konkursach, których tematyka dotyczyła Grecji, w tym mitologii greckiej. Konkursy przebiegały w 4 obszarach tematycznych:

  1. Rozpoznawanie bóstw olimpijskich i odnajdywanie ich w codziennym życiu,
  2. Prezentacja scenek pn. „Wesele Tetydy i Peleusa oraz spór o złote jabłko”’
  3. Dopasowywanie wypowiedzi współczesnej młodzieży do postaci z mitologii,
  4. Kalambury związane z dwunastoma pracami Heraklesa

Zajęcia edukacyjne poprzedziły zabawy integrujące obecną na spotkaniu młodzież.

W trakcie zajęć warsztatowych uczniowie mieli okazję poznać geografię, historię i tradycje Grecji.

W konkursach największą liczbę punktów, a tym samym I miejsce ex aequo zdobyli uczniowie  z Zespołu Szkół w Wiadernie i Publicznego Gimnazjum w Wolborzu. Miejsce drugie zajęła Szkoła Podstawowa w Komornikach, zaś trzecie Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim.

Podczas wizyty w Zespole Szkół CKU w Wolborzu młodzież gimnazjalna miała również okazję zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły oraz bazą dydaktyczną, zwiedziła pomieszczenia lekcyjne oraz nawiązała kontakty ze starszymi koleżankami i kolegami – uczniami technikum.

Pobyt w szkole zakończył się wręczeniem, przez dyrektora szkoły, podziękowań dla szkół, które przyjęły zaproszenie do udziału w warsztatowych zajęciach integracyjnych, nagród za zmagania konkursowe oraz indywidualnych  podziękowań dla uczniów i ich opiekunów. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólny  poczęstunek.

Z całą pewnością nie było to ostatnie wspólne spotkanie, a współpraca                           z zaprzyjaźnionymi gimnazjami będzie kontynuowana w przyszłości.

Spotkanie zorganizowali i poprowadzili nauczyciele: p.Agnieszka Olejnik, p. Urszula Siatkowska i p. Marzena Włoch  oraz uczniowie: Palina Kozik Natalia Stefanek, Patrycja Woźniak (kl. 4 thk), Wiktoria Bilska (kl. 3 thk), Wiktoria Augustyniak, Martyna Gładysz, Agata Lisiecka, Dominika Szychta, Oliwia Urbaniak, Martyna Ziajka (kl. 2 thk), Błaszkowski Kacper, Jakub Kobus, Michał Tkaczyk, Oskar Wochna (kl. 2 tmra), Patryk Lewandowski (kl. 2 ti), Oliwia Baka, Emil Dyjas, Urszula Krawiec, Sara Wójcicka (kl. 1 thk), Wiktoria  Łomża, Kacper Rudniak (kl. 1tl) oraz Stanisław Dylewski (kl. 1tmra).

« 2 z 3 »

 

Nasz zagraniczny staż szansą na lepsze jutro

Aby dowiedzieć się więcej naciśnij: „Read more”

http://internatwolborz.pl/DANE/broszura.pdf

 

 

Nasi uczniowie ponownie w „ Kole Fortuny”

W dniu 19.03.2019r. uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny uczestniczyli w nagraniach programu Koło Fortuny, emitowanego w programie 2 Telewizji Polskiej. Tym razem na nagrania czterech odcinków programu udali się uczniowie klas I TMRiA, I TL, I THK, I TH, II THK i I TI. Program nagrywany był w Centrum Produkcji Filmowo-Telewizyjnej ATM Studio w Warszawie.

Podczas jednodniowego pobytu w studiu nagrań młodzież miała okazję zapoznać się z warsztatem pracy w Telewizji Polskiej i podejrzeć pracę na planie „od kuchni”.  Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć pracę dziennikarzy, operatorów, dźwiękowców, oświetleniowców, reżyserów, asystentów i animatorów oraz posłuchać na żywo piosenek w wykonaniu Rafała Brzozowskiego z zespołem muzycznym. Okazało się, że aby powstało kilkanaście minut gotowego nagrania potrzeba wielu powtórzeń i zbiorowej pracy całego zespołu oraz  wytrwałości widowni. Jednak możliwość przeżywania gorących emocji na żywo szybko rekompensowała  cierpliwość młodych statystów.

Niezapomnianą pamiątką z wyjazdu jest wspólne zdjęcie z prowadzącymi teleturniej – Rafałem Brzozowskim i Izabellą Krzan.
Świetna zabawa, wiele emocji a przy tym edukacja – to kwintesencja wycieczki do świata mediów, jakim jest telewizja.

Zapraszamy do obejrzenia niezapomnianych odcinków (od 499 do 502)Koła Fortuny z udziałem młodzieży z naszej szkoły!!!

W wyjeździe wzięło udział łącznie 51 uczniów pod opieką p. Magdaleny Domańskiej, Anny Matuszkiewicz, Agnieszki Olejnik, Urszuli Siatkowskiej i Ewy Sobczyk.

Nasi uczniowie ponownie w „ Kole Fortuny”

Konkurs dla szkół średnich województwa Łódzkiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

W dni 14 marca 2019r. uczniowe z naszej szkoły: Natalia Stefanek z kl. IV THK, Karolina Błąkała z kl. IV TL, Mateusz Kacperski z kl. IV TMRiA i Wiktor Ostrowski z III TMRiA brali udział w eliminacjach powiatowych „Konkursu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi”. Podczas tej rywalizacji młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę oraz sprawność fizyczną, a przede wszystkim zobaczyć jak wygląda weryfikacja kandydatów do służby w Policji. Pierwszym etapem konkursu był test wiedzy, sprawdzający znajomość Ustawy o Policji oraz wiedzy o społeczeństwie. W drugim etapie młodzież musiała wykazać się dużą sprawnością fizyczną pokonując tor przeszkód w jak najkrótszym czasie. Drużyna z naszej szkoły rywalizację tę zakończyła na drugim miejscu.

Etap okręgowy VII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania

15 marca  2019r.  Kacper Błaszkowski, uczeń klasy II technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, reprezentował  naszą szkołę podczas  eliminacji okręgowych  VII  Olimpiady i Przedsiębiorczości i Zarządzania, które odbyły się na Wydziale  Zarządzania Politechniki Częstochowskiej – organizatora w/w zawodów. W styczniu br. Kacper najlepiej rozwiązał zadania testowe podczas etapu szkolnego  olimpiady oraz  uzyskał niezbędną liczbę punktów warunkującą zakwalifikowanie się do kolejnego etapu. Tym samym pokonał ponad  3,5 tys. swoich rywali z całej Polski. Siódmą odsłonę tegorocznego konkursu zadedykowano problemom zarządzania współczesnym przedsiębiorstwem. Do olimpiady Kacper  przygotowywał się pod okiem  p. Urszuli Siatkowskiej – nauczyciela przedmiotów ekonomicznych.  Wkrótce dowiemy się, kto znajdzie się w wielkim finale, a do tego czasu trzymamy za Kacpra mocno kciuki!!!

 

TARGI EDUKACYJNE W SKIERNIEWICACH

W dniu 12.03.2019r. młodzież z Zespołu Szkół CKU w Wolborzu mieszkająca  w internacie wzięła udział w XVII Targach Kariery pod hasłem„ Szkoła dla gimnazjalisty  i ósmoklasisty”organizowanych przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe  w Skierniewicach. Impreza ma na celu promowanie szkół i kierunków nauczania w mieście i okolicy oraz dotarcie z ofertą kształcenia do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczniowie w składzie: Patrycja Lula i Olga Cięciek z kl. I TH, Zuzanna Kwaśniewska  i Klaudia Kanicka z kl. I THK, Jakub Domański  i Adrian Kielich z kl. II TMR i A  wraz z opiekunami  p. R. Garnys i  p. E. Gajdą – Gawryszczak przygotowali stoisko promocyjne naszej szkoły. Podczas targów wszyscy udzielali aktualnych  informacji o szkole zainteresowanym uczniom. Zachęcali do wyboru naszej szkoły i starali się  ułatwić wybór dalszej drogi kształcenia zapoznając młodzież z ofertą edukacyjną szkoły. Pracy było dużo, bo w targach uczestniczyło 1500 zainteresowanych uczniów. Mamy nadzieję , że nasz trud się opłacił i kilka osób powitamy we wrześniu w murach naszej szkole.

Góra grosza 2018

W dniach 26.11. 2018 – 02.01.2019r. w naszej szkole i internacie po raz kolejny odbyła się akcja, pod nazwą „Góra Grosza 2018″. Dokładniej, zbiórka pieniędzy groszowych na dzieci znajdujących się w domach dziecka, czy rodzinach zastępczych.
W akcji dzielnie uczestniczyli uczniowie: Małgorzata Dyśko, Wiktoria Witek i Ganda Reszka z kl. I THK oraz Cezary Oleśkiewicz z kl. I TL, którzy z wielkim zaangażowaniem wzięli się do pracy. Przebieg akcji monitorowały panie Renata Garnys i Edyta Gajda – Gawryszczak, które zachęciły nas do jej przeprowadzenia. Codziennie na jednej z lekcji chodziliśmy po wszystkich klasach i zbieraliśmy grosiki od uczniów i nauczycieli, którzy byli chętni wesprzeć akcję. Oczywiście drobne pieniążki zbieraliśmy, także chodząc
z puszką po internacie, w czasie nauki własnej. Przecież nie każdy nosi pieniądze do szkoły, prawda?

 Jak co roku uczniowie naszej szkoły nie zawiedli i garściami wrzucali niewielkie, złote monety do naszej puszki, która co jakiś czas musiała być z tego powodu opróżniana. Oczywiście nie jest to powód do gniewu czy smutku, a raczej do dumy, ponieważ dzięki wielkiej pomocy uczniów oraz nauczycieli udało nam się zebrać, aż 197,50 zł nie zważając na błędy liczących grosiki. Było to w końcu niezwykle trudne i wyczerpujące zadanie, więc wybaczmy im to.

Z tego powodu chcielibyśmy podziękować wszystkim uczniom i nauczycielom wspierającym tę oto akcję. Jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni! Niby jeden mały grosik nic nie znaczy, ale jeżeli każdy wrzucił przynajmniej po jednej monecie, uzbierała się
z tego już jakaś większa kwota, która może pomóc dzieciom potrzebującym.

Zacznijcie szykować złote, lśniące monety już na następny rok, kiedy to spotkamy się w następnej edycji tej zbiórki ! Do zobaczenia! 

Warsztaty Plastyczne

W miniony czwartek i piątek, tj. 7 i 8 marca na zajęciach wiedzy o kulturze i języka polskiego w klasie I technik hodowli koni i technik hotelarstwa odbyły się drugie warsztaty plastyczne.

Uczniowie klasy pierwszej podczas omawiania twórczości poety polskiego renesansu Jana Kochanowskiego pokusili się o dokonanie przekładu intersemiotycznego fragmentów jego pieśni w postaci graficznej, zgodnie z własną wyobraźnią.  Na lekcji wiedzy o kulturze zaś uczennice obu klas poznawały terapeutyczną wartość działań artystycznych  osobiście w nich uczestnicząc.  Niektóre z prac  aktywizowały uwagę uczniów, a inne ją wyciszały. Powstały prace, które będą  zdobiły pracownię języka polskiego  i które pozwoliły  uczennicom rozwijać się artystycznie.

Kolejne warsztaty plastyczne przeznaczone także dla uczniów gimnazjów i ostatnich klas szkoły podstawowej odbędą się 23 marca, w sobotę od godziny 10.00 jak zwykle w sali 26, na które serdecznie zapraszają uczennice klasy I THK i p. Edyta Cieślak.

List intencyjny

List intencyjny pomiędzy Zespołem Szkół w Wolborzu a firmą Zamet Industry Sp. Z.o.o.

http://nowastrona.zswolborz.pl/DANE/dok/pdf267.pdf

Ranking

Spotkanie z Policjantem

W dni 24 stycznia 2019 r. w ramach działań profilaktycznych w naszej szkole dla klas pierwszych zostało zorganizowane spotkanie z funkcjonariuszem policji w Wolborzu p. Jarosławem Pełczyńskim. Prelekcja poświęcona była bezpieczeństwu w sieci. Uczniowie zapoznani z konsekwencjami niedozwolonych działań w internecie. W drugiej części spotkania policjant omówił zasady odpowiedzialności karnej. Spotkanie z funkcjonariuszem policji będzie przestrogą dla usiłujących ominąć prawo.