Uśmiech na dzień dobry – gościnność przez całą dobę!!!!!

 

Hotelarstwo jest wyjątkową branżą z pięknymi tradycjami, w której staramy się tworzyć dla gości ,,dom poza domem’’, poznajemy nowych ludzi, ciągle coś się dzieje. Zawód technik hotelarstwa jest ważny i poszukiwany na turystycznym rynku pracy. Fachowcy potrzebni są szczególnie na statkach i promach pasażerskich, w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, głównie w miejscowościach górskich, nadmorskich i uzdrowiskowych gdzie występują potrzeby związane obsługą gości.

 

Czym zajmują się pracownicy w obiektach  hotelarskich?

 

  • obsługują gości przyjeżdżających i wyjeżdżających
  • dokonują rezerwacji usług hotelarskich
  • utrzymują czystość i porządek w jednostkach mieszkalnych
  • przygotowują i podają śniadania
  • organizują usługi dodatkowe w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie

Kwalifikacje

                        T.11      Planowanie i  realizacja usług w recepcji

T.12    Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie

 

Miejsca odbywania praktyk:

  1. Szkoła organizuje praktyki zawodowe w podmiotach zapewniających rzeczywiste warunki pracy właściwe dla nauczanego zawodu w wymiarze 4 tygodni (160 godzin). W roku szkolnym 2016/2017 praktyki są realizowane w hotelach w Wielkiej Brytanii.
  2. Jakość świadczonych usług, profesjonalizm oraz możliwości realizowania się uczniów są priorytetem w wyborze obiektów do odbywania praktyk zawodowych.
  3. Uczniowie decydują, w którym z dostępnych obiektów chcą odbywać praktyki.
  4. Obecnie współpracujemy z Hotelem Magellan w Bronisławowie.

 

Gimnazjalisto!!!  Jeśli lubisz ludzi, potrafisz nawiązywać kontakty, jesteś wrażliwy na potrzeby innych, chętnie uczysz się języków obcych – Pomyśl o pracy w hotelarstwie!!!  Potrzebne kwalifikacje zdobędziesz w naszej szkole!!!!!

 

 

Nauka w technikum trwa 4 lata, specjalistyczne zajęcia z przedmiotów zawodowych odbywają się w  pracowni hotelarskiej z wykorzystaniem programów komputerowych  w zakresie obsługi recepcji oraz w obiektach hotelarskich działających  na terenie powiatu