Internat Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Wolborzu znajduje się w zabytkowym zespole pałacowym, w dwóch budynkach zwanych umownie „A” i „B”. Są to budynki jednopiętrowe i mieści się w nich 140 miejsc noclegowych.

Głównym celem pracy Internatu jest zapewnienie młodzieży najbardziej korzystnych warunków do nauki i wypoczynku oraz rozwijania swoich pasji w ramach prowadzonych różnorodnych zajęć i kół zainteresowań.

W budynku internatu „A” znajdują się: sala konferencyjna, świetlica, biblioteka z zapleczem multimedialnym, sala komputerowa, pokój pedagoga, pokój wychowawców internatu oraz pokoje 3 i 5 osobowe dla młodzieży.

W budynku internatu „B” znajdują się: gabinet kierownika, sekretariat, pokój pielęgniarki, pokój wychowawców, sala komputerowa, świetlica, kuchenka (z dostępem do pralki) oraz pokoje 3-osobowe dla młodzieży.

Budynek internatu B został świeżo wyremontowany, dostosowany do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych.

Internat prowadzi także stołówkę szkolną. Znajduje się ona w oddzielnym budynku na terenie szkoły. Wychowankowie internatu korzystają z całodziennego wyżywienia. Z obiadów może skorzystać również młodzież szkolna, nie mieszkająca w internacie.

Internat posiada własną pralnię. Młodzież mieszkająca w internacie oraz inni wynajmujący mają zapewnione: kołdrę, poduszkę, koc oraz ładną i kolorową pościel.

Zapewniamy całodobową opiekę wychowawczą, dobrą atmosferę, ciekawe zajęcia świetlicowe oraz pomoc w nauce.
PRZYJDŹ! ZOBACZ! ZOSTAŃ!