Dnia 30 listopada 2018 roku, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły. Podczas tej uroczystości miało miejsce ślubowanie klas pierwszych, dzięki któremu pierwszoklasiści są już oficjalnie częścią szkolnej społeczności.
Uczniowie klasy 2ti i 2thk krótko przypomnieli życiorys Andrzeja Frycza Modrzewskiego, a pani wicedyrektor Urszula Siatkowska i pani kierownik internatu Agnieszka Olejnik przeczytały fragmenty o patronie szkoły, z książki „Sławni Wolborzanie”.
Jak co roku, przez dyrekcję szkoły, nagrodzeni zostali trzej uczniowie, którzy w poprzednim roku uzyskali najwyższe średnie.
Nagrody otrzymali:
– Jakub Kobus z klasy 2 tmr (5,35)
– Justyna Żegota z klasy 3tl (5,06)
– Szymon Dziubałtowski z klasy 4ti (5,00)
Pani kierownik internatu Agnieszka Olejnik wręczyła listy gratulacyjne dla osób, które pierwszy raz oddawały krew oraz złożyła uroczyste podziękowania osobom, które regularnie są krwiodawcami podczas zbiórek krwi w naszej szkole.
Uczniom klas pierwszych, którzy w tym roku brali udział w projekcie „Stawiam na kwalifikacje” wręczone zostały brązowe odznaki w powożeniu.
Wręczyli je pan Ryszard Bartmański i pan Łukasz Rytych ze Stada Ogierów w Bogusławicach.
Odznaki otrzymali:
– Oliwia Baka
– Marcelina Michaś
– Wiktoria Witek
– Paulina Gołąb
– Klaudia Kanicka
– Sara Wójcicka
– Ganda Reszka
– Justyna Maciejewska
– Urszula Krawiec
Na koniec przedstawiciele klas pierwszych wzięli udział w quizie wiedzy o szkole. Najlepiej poradziły sobie klasy 1tl i 1th. Nagrodą był jeden dzień bez pytania i niezapowiedzianych kartkówek, z którego wygrane klasy mogą skorzystać do końca roku szkolnego.